آزیکس پلاس

جلوگیری از رشد پاتوژن ها، ممانعت از تشکیل بایوفیلم

آزیکس پلاس یک اسیدیفایر ارگانیک بوده که علاوه بر بهبود فلور گوارش و جلوگیری از رشد پاتوژن‌ها، از تشکیل بیوفیلم در سیستم آبرسانی جلوگیری می‌کند. این محصول با کاهش   اسیدیته‌ی آب به عنوان سدی در مقابل سالمونلا عمل میکند. همچنین به دلیل وجود نمک اسیدهای ارگانیک در این محصول به آهستگی تجزیه شده و اثرات خود را انتهای لوله‌ی گوارش اعمال میکند

آزیکس پلاس
چرا این دارو مفید است؟

موارد مصرف آزیکس پلاس چیست؟

مصرف AZIX PLUS چه مزایایی دارد؟

اسیدیفایر به ترکیبی گفته می‌شود که ماهیت اسیدی داشته و پس از اضافه کردن به آب یا دان باعث کاهش pH آن می‌گردد. اسیدیفایرها به صورت مایع یا پودر در دسترس بوده اما در یک حالت کلی اسیدیفایرهای پودری برای دان و اسیدیفایرهای مایع جهت مصرف در آب آشامیدنی هستند. اگرچه اسیدفایرهای مایع را نیز میتوان در دان استفاده نمود.

اسیدیفایرهای مایع به دلیل سهولت در مصرف و تاثیر سریعتر خود در بازار محبوب‌تر هستند. اسیدیفایرهای مایع به طور کلی به دو دسته‌ی ارگانیک و آلی تقسیم بندی میشوند. منظور از اسیدهای ارگانیک و آلی ماهیت ترکیبات آن بوده که میتواند با منشا آلی یا ارگانیک باشند. اسیدهای آلی با کاهش سریعتر pH آب خاصیت ضدعفونی و از بین بردن بیوفیلم سیستم آبرسانی آن بارزتر از تاثیرات آن بر دستگاه گوارش است. در حالی که اسیدهای ارگانیک بیشترین تاثیرات خود را بر سیستم آبرسانی اعمال میکند.

هر اسیدهای ارگانیک متفاوت در محدوده pK متفاوتی عمل میکند. pK ارتباط مستقیمی با pH محصول داشته و محدوده‌ی فعالیت آن اسید در اسیدیته‌ی متفاوت را نشان می‌دهد. بنابراین محصولاتی که دارای چندین اسید ارگانیک دارای pK متفاوتی هستند قادر به فعالیت در قسمت‌های متفاوت دستگاه گوارش می‌باشند. در دستگاه گوارش اسیدیته متفاوت است به عنوان مثال در معده و ابتدای دوازده اسیدی و در اواسط روده تقریبا قلیایی است.

ویژگی های اسیدیفایر آزیکس پلاس

  •  ضدعفونی و بهبود تعادل فلور گوارش در روده
  •  به عنوان سدی در مقابل سالمونلا عمل میکند
  •  جلوگیری از تشکیل بیوفیلم و انسداد سیستم آبرسانی
  •  انحلال آهسته به واسطه‌ی وجود ترکیبی از نمک‌های آمونیوم و اسیدهای آن که دارای pK متفاوت میباشند
  •  اعمال اثربخشی در قسمت های متفاوت از روده
  •  بهبود سلامت پرزهای روده
  •  بهبود تکامل فعالیت ساپروفیلیک فلور روده توسط اثرات پربیوتیکی سیتروفلاوونوئیدها
  •  کاهش اسهال و انتریت نکروتیک

 بهبود سلامت و کیفیت عملکرد دستگاه گوارش

 •  
 • موارد مصرف

  در زمان انواع استرس مانند استرس‌های محیطی، تغییر جیره، واکسیناسیون، حمایت از شروع و پیک تولید، تغییرات دمایی و … قابل مصرف است.

 • دوز مصرف

  250 الی 600 میلی‌لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی پرنده. مدت زمان مصرف محصول بر اساس نظر دامپزشک مجموعه متفاوت است.

 • نحوه مصرف

  از طریق آب آشامیدنی

 • گونه هدف

  مرغ گوشتی، مادر و تخمگذار

چرا این دارو مفید است؟

مزیت مصرف AQUAZIX PLUS

مصرف اسیدیفایر منجر به کاهش pH آب و به طبع کاهش pH دستگاه گوارش میگردد. بسیاری از باکتری‌های بیماری زا در صنعت طیور مانند سالمونلا و ای کلای در pH اسیدی از بین می‌روند. این عمل به دلیل وجود پمپ‌های فعالی است که به روی سیتوپلاسم این عوامل وجود داشته به واسطه‌ی خروج +H از سیتوپلاسم سدیم را وارد میکند. این پمپ‌های پروتون با مصرف ATP که سوخت سلول است این عمل را انجام میدهد. با مصرف ATP سلول مجبور به تولید بیشتر ATP جهت فعالیت‌های ضروری سلول شده این امر نیز با ورود بیشتر +H به سلول همراه است. به هم خوردن تعادل انرژی سلول و تجمع سدیم در سیتوپلاسم هموستاز باکتری را بر هم زده و در نهایت باعث از بین رفتن قوام غشای سیتوپلاسمی و مرگ باکتری میگردد.

سوالات متداول در مورد

آزیکس پلاس

 • آیا مصرف این محصول در مقادیر توصیه شده pH آب را کاهش میدهد؟

  بله، حتی در مقادر ذکر شده pH آب دچار کاهش میشود. به عنوان مثال برای کاهش pH آب از 5 به 4 تنها 400 الی 500 سی سی از این محصول در 1000 لیتر آب کافی است

  آیا کاهش pH آب برای پرنده خطرناک نیست؟

  در دوزهای توصیه شده هیچ خطری برای پرنده وجود ندارد. باید توجه داشته باشید که اسیدیته‌ی آب را کنترل کنید. pH آب کمتر از 4.4 به تجهیزات آهنی سیستم آبرسانی آسیب می‌رساند.

 • آیا میتوان از این محصول در کل دوره استفاده کرد؟

  مصرف این محصول در کل دوره پرورش و تولید در مرغان گوشتی، مادر و تخمگذار بلامانع است

  آیا مصرف همزمان این محصول با دیگر محصولات امکان پذیر است؟

  مصرف این محصول با دیگر محصولات هیچ تداخلی ندارد اما در مواردی مانند برخی آنتی بیوتیک‌ها به دلیل کاهش pH آب ممکن است اثربخشی تا حدودی کاهش یابد. به همین دلیل توصیه میشود در صورت استفاده از مکمل های دیگر در سیستم آبرسانی دوز محصول را به حداقل (200 سی سی در 1000 لیتر) کاهش دهید.

مشاوره تخصصی

کاربر گرامی، اگر قصد خرید آزکس پلاس را دارید و یا در مورد این ماده نیازمند اطلاعات بیشتر هستید می توانید از طریق لینک زیر با بخش فروش و کارشناسان پایادارویه در ارتباط باشید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ » موبایل » المنت منو موبایل » نمایش / مخفی » انتخاب منو مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.