خوراک غنی شده جوجه یک روزه Day One Zix

خوراک غنی شده جوجه یک روزه عالی و با کیفیت

محصول دی وان زیکس خوراک غنی شده جوجه یکروزه بوده که به صورت ژل گرانوله عرضه می‌شود. این محصول طی هفته اول زندگی جوجه‌ها از سینی‌های هچری، جعبه‌های حمل پرنده و ظرف غذای جوجه یکروزه در فارم قابل مصرف است. این محصول علاوه بر تامین آب و مواد مغذی مورد نیاز جوجه‌ها با کاهش PH دستگاه گوارش از رشد بسیاری از پاتوژن‌ها جلوگیری می‌کند.

افزودنی دی وان زیکس
چرا این دارو محصول مفید است؟

اهمیت استفاده از خوراک غنی شده جوجه یک روزه

مصرف خوراک غنی شده جوجه Day one Zix چه مزایایی دارد؟

تخم­ مرغ ­‌های نطفه ­دار پس از انتقال به هچری طی یک دوره­ 24 تا 48 ساعته از تخم مرغ ­ها خارج می ­شوند و تا هچ کامل جوجه­ ها درب هچری باز نمی‌گردد. از طرف دیگر، جوجه­ ها پس از هچ در جعبه قرار داده شده و به فارم ارسال می­گردند؛ بنابراین، محرومیت از آب و غذا در جوجه ­ها ممکن است بین 24 تا 72 ساعت به طول بی­انجامد. در صورت انتقال جوجه­ ها به مسیرهای طولانی­تر این زمان بیشتر خواهد بود. در این مدت جوجه­ ها از منابع کیسه زرده استفاده می­کنند اما این مقدار بسیار محدود و ناکافی است. اسیدهای چرب موجود در زرده تخم­مرغ منبع تولید انرژی در دوران جنینی محسوب می­شود. در زمان هچ حدود یک گرم تری­گلیسیرید در زرده تخم مرغ وجود داشته که در نهایت 8-9 کیلوکالری انرژی قابل متابولیسم تولید می­کند در حالی که به طور متوسط در جوجه­های گوشتی (میانگین وزن 60 گرم) روازنه نیازمند 34 کیلو کالری انرژی نگهدارنده (maintenance) هستند. عدم تامین این میزان انرژی در روزهای ابتدایی به طور مستقیم بر کیفیت تولید و سود اقتصادی موثر است. دهیدراتاسیون پرنده در روزهای ابتدایی زندگی پرنده منجر به افزایش نرخ مرگ و میر، کاهش وزن، کاهش وزن­گیری روزانه، کاهش فشار خون و سرکوب سیستم ایمنی می­گردد.

ویژگی های خوراک دی وان زیکس

 • کاهش تلفات ناشی از دهیدراتاسیون جوجه در روز اول

 • افزایش قدرت سیستم ایمنی مخاطی دستگاه گوارش

 • جلوگیری از رشد بسیاری از پاتوژن ها به واسطه کاهش پی اچ دستگاه گوارش
 • بدون محدودیت در مصرف
 •  خوش خوراک برای جوجه ­ها
 •  عملکرد بهتر در کل دوره پرورش مخصوصا هفته ­ی اول ورود جوجه ­ها
 •  وزن­گیری و کیفیت بالاتر جوجه ­ها
سوالات متداول در مورد

خوراک جوجه یک روزه دی وان زیکس

یا میزان Day One Zix  مورد نیاز در تمام شرایط یکسان می باشد؟

خیر عواملی مانند نژاد گوشتی، دمای بالای محیط و استرس بالای پرنده نیازمند مقادیر بالاتری از Day one zix هستند.

از آنجایی که این محصول به حالت ژلاتینی می باشد ، ایا کارتن های حمل جوجه را مرطوب نمی کند؟

این محصول تا دمای 30 کاملا جامد است و در 37 درجه کمی کارتن ممکن است مرطوب شود.

چه زمان بهترین زمان برای در اختیار گذاشتن Day One Zix  برای جوجه ها می باشد؟

قبل از اینکه به کامیون حمل منتقل شوند در جعبه ها قرار دهید. تقریبا برای هر 100 پرنده 125-62.5 میلی­ لیتر از ژل کافی است.

آیا منابع کیسه زرده در روز اول انرژی لازم را برای جوجه مهیا نمی کند؟

در زمان هچ حدود یک گرم تری­گلیسیرید در زرده تخم مرغ وجود داشته که در نهایت 8-9 کیلوکالری انرژی قابل متابولیسم تولید می­کند در حالی که به طور متوسط در جوجه­ های گوشتی (میانگین وزن 60 گرم) روازنه نیازمند 34 کیلو کالری انرژی نگهدارنده (maintenance) هستند. عدم تامین این میزان انرژی در روزهای ابتدایی به طور مستقیم بر کیفیت تولید و سود اقتصادی موثر است. دهیدراتاسیون پرنده در روزهای ابتدایی زندگی پرنده منجر به افزایش نرخ مرگ و میر، کاهش وزن، کاهش وزن­گیری روزانه، کاهش فشار خون و سرکوب سیستم ایمنی می­گردد.

مقدار و روش مصرف

حجم آب مصرفی و انرژی نگهدارنده ی لازم برای پرنده به عوامل متفاوتی مانند سن، نژاد، دمای محیط، ماده خشک مصرفی و عوامل محیطی دیگر بستگی دارد. بنابراین مقتدیر مورد نیاز از محصول Day one zix برای پرنده با توجه به گونه، نوع تولید و درصد دهیدراتاسیون می تواند متفاوت باشد. به طور کلی مقدار مصرف این محصول بر اساس جدول زیر توصیه می گردد :

گونه هدفتعداد جوجه به ازای یک بسته 5لیتری مقدار لازم به ازای هر جوجه
گوشتی4000-8000 1/25-0/625 میلی لیتر
مرغ مادر2500 2 میلی لیتر
مرغ تخمگذار5000 1 میلی لیتر
بوقلمون1250 4 میلی لیتر
کبک5000 1 میلی لیتر
ترکیبات

Day One Zix

 • آب به صورت ژل گرانوله
 •  قند
 •  مواد مغذی و الکترولیت­‌ها
 •  پروتئین

مشاوره تخصصی

کاربر گرامی، اگر قصد خرید خوراک غنی شده جوجه یک روزه Day one Zix را دارید و یا در مورد این ماده نیازمند اطلاعات بیشتر هستید می توانید از طریق لینک زیر با بخش فروش و کارشناسان پایادارویه در ارتباط باشید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ » موبایل » المنت منو موبایل » نمایش / مخفی » انتخاب منو مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.