سوالات متداول

در این بخش می توانید سوالات متداول در خصوص هر یک از محصولات موجود را بررسی کنید. چنانچه سوالات را مطالعه کردید و برای خرید نیاز به راهنمایی بیشتر داشته باشید می توانید از واحد پشتیبانی درخواست راهنمایی و مشاوره کنید.

 

 

در تخم گذارانی که تخم مرغ آنها مصرف انسانی دارد قابل استفاده نمی باشد. در صورت استفاده ، تخم مرغ ها باید معدوم گردد. 

 

 

 

خیر، در تمام طول درمان ، پرنده برای آشامیدن از آب حاوی دارو استفاده می کند. 

 

 

در تخم گذاران و مرغانی که به فلوروکوئینولون ها حساسیت دارند. 

 

 

 

پس از مخلوط کردن دارو در آب ، محلول تا 24 ساعت قابل استفاده می باشد. 

 

 

ترکیبات کلره اثربخشی انروفلوکساسین زا کاهش می دهند. از ضدعفونی Aqua Zix  جهت ضدعفونی اب استفاده گردد که حتی اثر بخشی دارو را بهبود می بخشد.

 

 

طبیعتا زمانی که نیپل ها مسدود باشند دریافت آب جوجه ها کمتر می شود، با استفاده ازAqua Zix  می توان بیوفیلم و گرفتگی نیپل را رفع کرد وبا دوزهای توصیه شده برای زمان هایی که گرفتگی وجود ندارد از تشکیل این رسوبات و همچنین بیوفیلم جلوگیری کرد.

 

 

بله، یکی از کاربردهای مهم استفاده از Aqua Zix  جلوگیری از تشکیل بایوفیلم است. در زمانی که سیستم گرفتگی دارد با توجه به دوزهای حذف بیوفیلم باید استفاده شود، و پس از رفع این گرفتگی ها، از دوزهای روزانه استفاده شود تا از تشکیل بیوفیلم و همچنین ایجاد بیماری جلوگیری شود.

 

از آنجایی که اسهال یکی از مشکلات بسیار با اهمیت در گوساله های شیرخوار می باشد، رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی برای کاهش بروز اسهال و سایر بیماری های میکروبی از اهمیت بالایی برخوردار است. می توان به طور مستقیم با دوز توصیه شده به شیر طبیعی و یا به آب شیر جایگزین Aqua Zix  را اضافه کرد.

 

 

بله ، آکوازیکس برخلاف بسیاری از ضدعفونی ها که در محدوده دمایی خاصی فعالیت می کنند، در دمای ترمونبولیزاسیون نیز عملکرد خود را حفظ می کند.

 

 

خیر اما با دوز بیشتر از 50 سی سی در 1000 لیتر در زمان اعمال آنتی بیوتیک و ویتامین استفاده نشود.

 

 

بله، بستگی به میزان درگیری از دوز 3 تا 5 درصد باید استفاده کرد. اگر گله سابقا درگیر این بیماری شده است برای حصول اطمینان از دوز 5% استفاده کنید.

 

 

خیر، استفاده در دوز توصیه شده هیچگونه اثر سمیت زایی برای تخم مرغ های جنین دار ایجاد نمی کند. و این دوز برای ضدعفونی کاملا موثر است و نیاز به افزایش ندارد. 

 

 

خیر. گرچه از لحاظ سمیت مشکلی ندارد . اما از آنجایی که مواد آلی مثل چربی را از بین می برد ، در کیفیت دان و پلت اثر می گذارد.

 

 

2 تا 3 بار در هفته زمان مناسبی است.

 

 

بله . یکی از مهمترین مزایای این محصول ضدعفونی هوا در حضور حیوان می باشد.

 

 

فلورفنیکل در مرغان مادر بالغ باعث بالا بردن ریسک مرگ زودرس جنینی در تخم مرغ ها می شود ، بنابراین استفاده آن در نیمچه های مادر مشکلی ایجاد نمی کند اما در مرغان مادر بالغ که در حال تولید هستند منع مصرف دارد.

 

 

پس از مخلوط کردن دارو در آب ، محلول تا 24 ساعت قابل استفاده می باشد. 

 

 

در تخم گذارانی که تخم مرغ آنها مصرف انسانی دارد قابل استفاده نمی باشد. 

 

 

در مرغان تخمگذاری که تخم مرغ انها مصرف انسانی دارد استفاده نگردد در صورت استفاده ، تخم مرغ ها باید معدوم گردد. همچنین در حیوانات با سابقه ی حساسیت به آمفنیکل ها تجویز نگردد.

 

 

این محصول فاقد بو می باشد، سرعت عمل آن بالاست و در دوز های توصیه شده کاملا موثر است. به علاوه، تمام مواد اولیه این محصول اروپایی و دارای تاییده ECHA می باشد.

 

ماندگاری محصول در بسته بندی: 2 سال

ماندگاری پس از باز کردن بسته بندی: 1 سال

ماندگاری پس از رقیق شدن با آب: 1 هفته

ماندگاری در حوضچههای ضدعفونی با غلظت 2 درصد: 1 هفته*

* باید در نظر داشت که اثربخشی ضدعفونی کننده کاملا بستگی به میزان مواد آلی محیط دارد. مدت زمان یک هفته از لحاظ قدرت محلول ضدعفونی و فعال ماندن ترکیبات عنوان شده است.

 

خیر. به منظور ضد عفونی سم می بایست از محصول ZIX VIROX  استفاده گردد.

 

 

مشکلی ایجاد نمی کند اما این محصول مختص ضد عفونی سطوح است و نباید برای ضدعفونی پوست از ان استفاده کنید. 

 

 

در این محصول ترکیبی به نام Fresh Air  استفاده شده است که موجب می شود این محصول بوی تند گلوتارآلدهید را نداشته و در نتیجه نا امنی بویایی و مشکلات تنفسی ایجاد نمی کند.

 

 

خیر. برای ضدعفونی سطوح می باشد.

 

 

فوزباك انتي بيوتيك وسيع الطيفي است كه بر روي تمام باكتري هاي گرم مثبت و گرم منفي (به استثنا مايكوپلاسما) اثرات باكتريسيدال (باكتري كشندگي) بسيار خوبي دارد. باكتري هايي كه بيشترين حساسيت را به فوزباك دارند در ذيل ذكر شده است:

باكتري هاي گرم مثبت 
استافيلوكوكوساسترپتوكوكوسكلستريديومكورينه باكتريوماريزيپلوتريكسليسترياانتروكوكوس

 

باكتري هاي گرم منفي 
اشريشياكليسالمونلاپروتئوسپاستورلاارنيتوباكتريومسودوموناسهموفيلوس

 

كليه بيماري هاي باكتريايي كه توسط باكتري هاي گرم مثبت و گرم منفي (به جز مايكوپلاسما) ايجاد مي شود:

 • ارنيتوباكتريوز    
 • تيفوئيد
 • اسهال سفيد باسيلي
 • كريزاي عفوني
 • انتريت اولسراتيو
 • استرپتوكوكوزيز 
 • وباي طيور 
 • استافيلوكوكوزيز 
 • اريزيپلاس 
 • انتريت نكرونيك 
 • عفونت هاي ناشي از اشريشياكلي
 • لنگش و فلجي باكتريايي (به غير از عوامل مايكوپلاسما سينوويه و رئوويروس ها)

 

خير، فوزباك در طي 25 سال مصرف در فارم هاي مختلف دنيا، همواره پاسخ هاي درماني فوق العاده اي را از خود بروز مي دهد. در صورت مشاهده عدم تطابق احتمالي نتيجه آزمايشگاهي و نتيجه درماني مناسب در 72 ساعت اول پس از شروع درمان بطور قطع موارد زير دخالت دارند، لذا بررسي مجدد و دقيقتر و همچنين اصلاح سريع هر يك از اشتباهات زير خصوصاً مولفه “تشخيص” اكيداً توصيه مي گردد:

 • عدم تشخيص يا تشخيص نادرست بيماري هاي كمپلكس (درگيري همزمان ويروسي و مايكوپلاسمايي).
 • توصيه حداقل طول دوره درمان براي درمان بيماري هاي شديد به علت صرفه جويي مالي.
 • عدم توجه به محاسبه ميزان فوزباك و تجويز بصورت 24 ساعته در آب آشاميدني
 • از دست دادن دوران طلايي درمان با مصرف آنتي بيوتيك هاي مقاوم

 

بله، تاكنون تداخلي مابين فوزباك و ساير آنتي بيوتيكها،‌افزودني هاي و مكمل هاي درماني و تغذيه اي (آب و دان) در طيور گزارش نشده است. مضافاً در برخي موارد مصرف فوزباك با ساير آنتي بيوتيك هايي با طيف اثر مشابه جهت تقويت اثر درمان ديده مي شود كه اين تجويز با توجه به خصوصيات برجسته فوزباك در داشتن “بيشترين اثر درماني، در كمترين زمان ممكن” در قياس با ساير داروها، هيچگونه پايه علمي نداشته و تنها باعث افزايش سنگين هزينه درمان مي گردد. تنها در مواردي كه بيماري هاي مايكوپلاسمايي درگله وجود دارد مي بايست فوزباك را همراه با آنتي بيوتيك هاي انتخابي در درمان مايكوپلاسما مانند پولموتيل، تايلوزين،‌ اريترومايسين و تيامولين استفاده كرد.

 

 

در این محصول ترکیبی به نام Fresh Air  استفاده شده است که موجب می شود این محصول بوی تند گلوتارآلدهید را نداشته و در نتیجه نا امنی بویایی و مشکلات تنفسی ایجاد نمی کند.

 

 

خير،‌ نه تنها فوزباك با پروتئين هاي پلاسما باند نشده و متابوليت هاي سمي ايجاد نمي كند بلكه دز سمي 62.5 برابر دز درماني توصيه شده مي باشد. از اين رو فوزباك يكي از مطمئن ترين آنتي بيوتيك هاي شناخته شده مي باشد.

 

دوز درماني فوزباك معادل 160 ميلي گرم در روز براي هر كيلوگرم وزن زنده در دوره هاي درماني ذيل مي باشد:

 • 3 روز متوالي در درمان بيماري هاي با شدت كم
 • 5 روز متوالي در درمان بيماري هاي با شدت متوسط
 • 7 روز متوالي در درمان بيماري هاي با شدت حاد و پيشرفته
 • 7 روز متوالي در درمان فلجي و لنگش (استافيلوكوكي و اشريشياكلي)
 • 7 روز متوالي در درمان كريزاي عفوني

 

(متوسط وزن طيور در آخرين روز درمان به كيلوگرم*) × (تعداد جوجه) × (0.16) = (ميزان فوزباك مصرفي گرم در روز)

* مرغداران و دامپزشكان با توجه به سن و وضعيت سلامتي گله و بر اساس تجربه خود به خوبي مي دانند كه وزن گله در چند روز آينده چقدر خواهد بود. لذا افزايش وزن روزانه را محاسبه و در تعداد روزهاي طول درمان ضرب نموده، عدد حاصل را به ميانگين وزن جوجه در روز شروع درمان اضافه مي كنيم تا متوسط وزن طيور در آخرين روز درمان بدست آيد.

در صورت تمايل به دريافت CD نرم افزار محاسبه ميزان فوزباك مورد نياز، با بخش علمي شركت تماس برقرار نماييد. 

 

بله، محاسبه بر اساس متوسط وزن پرنده در ابتداي دوره درمان،‌ باعث يك كاهش 20 تا 30 درصدي در ميزان داروي مورد نياز جهت درمان گرديده و مصرف دارو در كمتر از ميزان توصيه شده،‌ فرايند دارو رساني را شديدا تضعيف مي نمايد. بديهي است در صورت اشتباه در محاسبه ميزان داروي مورد نياز (بر حسب متوسط وزن گله در روز شروع درمان و حتي بعضا چند روز زودتر از روز شروع)، عدم پاسخ درماني مطلوب مشاهده خواهد شد. توصيه مي گردد به نحوه  محاسبه مقدار فوزباک مورد نیاز توجه لازم مبذول گردد. کاربران گرامی می توانند با بخش علمی شرکت تماس و ضمن دریافت مشاوره تلفنی ، در خصوص میزان فوزباک مورد نیاز اطلاعات لازم را دریافت نمایند یا نرم افزار کامپیوتری محاسبه میزان فوزباک مصرفی برای تمامی برنامه های مصرف در مرغ های مادر و گوشتی را دریافت کنند.

 

 

در زمان هچ حدود یک گرم تری گلیسرید در زرده تخم مرغ وجود داشته که در نهایت 8-9 کیلوکالری انرژی قابل متابولیسم تولید میکند در حالی که به طور متوسط در جوجههای گوشتی (میانگین وزن 60 گرم) روزانه نیازمند 34 کیلو کالری انرژی نگهدارنده (maintenance) هستند. عدم تامین این میزان انرژی در روزهای ابتدایی به طور مستقیم بر کیفیت تولید و سود اقتصادی موثر است. دهیدراتاسیون پرنده در روزهای ابتدایی زندگی پرنده منجر به افزایش نرخ مرگ و میر، کاهش وزن، کاهش وزن گیری روزانه، کاهش فشار خون و سرکوب سیستم ایمنی می گردد.

 

این محصول تا دمای 30 کاملا جامد است و در 37 درجه کمی کارتن ممکن است مرطوب شود.

 

 

قبل از اینکه به کامیون حمل منتقل شوند در جعبه ها قرار دهید. تقریبا برای هر 100 پرنده 125-62.5 میلی لیتر از ژل کافی است.

 

 

خیر عواملی مانند نژاد گوشتی، دمای بالای محیط و استرس بالای پرنده نیازمند مقادیر بالاتری از Day one zix هستند.

 

 

در این محصول ترکیبی به نام Fresh Air  استفاده شده است که موجب می شود این محصول بوی تند گلوتارآلدهید را نداشته و در نتیجه نا امنی بویایی و مشکلات تنفسی ایجاد نمی کند.

 

 

خیر. برای ضدعفونی سطوح می باشد.

 

مشاوره تخصصی

کاربر گرامی، اگر پاسخ سوال را در این صفحه نیافتید؛ می توانید از طریق لینک زیر با بخش فروش و کارشناسان پایادارویه در ارتباط باشید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ » موبایل » المنت منو موبایل » نمایش / مخفی » انتخاب منو مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.